O nas

O nas - Dora Decora - poznaj nas bliżej, zdjęcia działki

O nas - Poznaj nas bliżej

O nas - Dora Decora -misa ceramiczna Nasze prace ceramiczne, misa ceramiczna w kolorze bzu

Nad głową rozległe niebo, a w głowie burza pomysłów. Ręce zawsze zajęte, a w sercu wolność i miłość do natury, pasja i radość tworzenia, ciekawość nowych wyzwań i chęć, by wszystko zrobić jak najlepiej.

Na co dzień staramy się pogodzić pracę w ogrodzie, projektowanie i zakładanie ogrodów z zamiłowaniem do tworzenia. Staramy łączyć wiele różnych dziedzin twórczości, ale szczególne miejsce zajmują ceramika i florystyka.

Zamiłowanie do pracy z gliną narodziło się wiele lat temu i była to miłość „od pierwszego dotknięcia”, która pogłębiała się w miarę zdobywania doświadczeń i odkrywania tajemnic tworzenia. 

Uważamy, że praca ogrodnika ma wiele wspólnego z twórczością ceramika, nie tylko ze względu na surowiec, w którym zanurzamy ręce. Kiedy sadzimy małą roślinkę wykorzystujemy swoją wiedzę i doświadczenie by stworzyć jej jak najlepsze warunki, wkładamy całe serce i wysiłek, by dbać o nią w czasie całego wzrostu. A jednak mimo tych wszystkich starań rezultaty nie zawsze są takie jakich oczekiwaliśmy, choć czasem przerastają nasze oczekiwania. Nie wszystko zależy od nas.

Podobnie jest z pracą w glinie. Pomimo zdobywania wciąż nowych doświadczeń, poszerzania wiedzy, analizowania przyczyn sukcesów i porażek i ciągłego eksperymentowania, efekty bardzo często są nieprzewidywalne. 

Ale to właśnie jest piękne. To sprawia, że praca ceramika nigdy nie może się znudzić.

 

 

Nie lubimy rutyny, dlatego prace, które tworzymy są niepowtarzalne. Unikamy form i szablonów, a nasze wyroby powstają najczęściej spontanicznie, pod wpływem impulsu, od serca.

O tym, że inspiruje nas natura, nie warto nawet wspominać – ona jest w nas i wokół nas, na co dzień, na wyciągnięcie ręki.

Wiele radości daje nam tworzenie wianków, stroików i innych kompozycji florystycznych. Wierzymy, że pogodny nastrój, jaki nam towarzyszy przy ich wykonywaniu, udzieli się również ich nowym posiadaczom, że wianki i stroiki będą uśmiechały się do nich tak, jak do nas i napełniały radością ich domy.

O nas - Dora Decora. Nasze prace florystyczne -wianek orzechowy całoroczny
Wielobarwna Ryba - obraz akrylowy

Ważne miejsce w naszej twórczości zajmuje również malarstwo. Od niego wszystko się zaczęło. Stosujemy różne techniki, głównie olejną, akwarele, akryl, pastele. Nie ograniczamy się też w tematyce naszych prac- przenosimy na płótno, papier, drewno lub płytę to, co nam akurat w duszy gra. 

Zajmujemy się również malarstwem ściennym oraz artystycznym ozdabianiem ścian. Tradycyjne, płaskie malowidła ścienne uzupełniamy elementami przestrzennymi, które oprócz funkcji dekoracyjnych będą również pełnić funkcje użytkowe. 

 

Tworzymy własne, autorskie projekty biorąc pod uwagę Państwa wymagania i indywidualne preferencje.

Oprócz własnych prac chcemy tu zaprezentować również prace zaprzyjaźnionych artystów plastyków.

W ramach naszej działalności chętnie podejmiemy się realizacji Państwa indywidualnych zamówień.

Podejmiemy również współpracę ze sklepami stacjonarnymi i galeriami oferującymi rzemiosło artystyczne,

Famagusta - batik na bawełnie Urszula Dulewicz

Zapraszamy do naszego świata, być może z cząstki naszej pasji, którą oddajemy do Państwa dyspozycji, wybierzecie tu coś dla siebie.

Siostry – Ania i Dorota

Gościnnie na stronie


URSZULA DULEWICZ ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 2014 jest doktorantką w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Brała udział w licznych międzynarodowych i krajowych konkursach. Jest finalistką II Triennale Sztuki Pomorskiej (Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 2016 r.), Gdańskiego Biennale Sztuki (Gdańska Galeria Miejska, 2012 r.), VII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego (Muzeum Kresów w Lubaczowie, 2012 r.). 

W pracy artystycznej podejmowała tematy związane z percepcją ludzką, kodowaniem, językoznawstwem oraz tematy egzystencjalne. Obecnie pracuje nad stereotypowym i aktualnym pojęciem męskości oraz rolą mężczyzny we współczesnym świecie. W swojej twórczości używa różnych technik i mediów: frotaż, batik połączony z kolażem, ready mades, instalacje przestrzenne.

Kota Matadi batik na bawełnie - Urszula Dulewicz-
Portret Eweliny - Rysunek na gruntownym papierze - Arkadiusz Gieniusz

 

 

AREK GIENIUSZ urodził się 1994 roku w Gdańsku. W 2013 roku rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Rzeźby i Intermediów. W trakcie studiów brał udział w plenerze w Orońsku, który zakończył się wystawą poplenerową w roku 2015. Ponadto, w 2016 roku uczestniczył w plenerze dla najlepszych studentów odbywającym się w Finlandii. W 2017 roku prezentował swoje prace na wystawie studentów profesor Katarzyny Józefowicz pod tytułem „Wystawka”. Na koniec czwartego roku studiów został uhonorowany nagrodą dla najlepszego studenta na kierunku Rzeźba.

Niezależnie zweryfikowany
155 opinii